KUNSTIALBUM LAPSELE JA TÄISKASVANULE


2006 aastal ilmus vene keeles kaks raamatut: KUNSTITERAAPIA ALBUM LASTELE ja KUNSTITERAAPIA ALBUM TÄISKASVANUTELE. Raamatu autorid on E. Vasina. Psühholoog – nõustaja, kunstiteraapia ühenduse liige Moskvas ja A. Barõbina. Psühholoog – nõustaja, laste psühholoog, kunstiteraapia ühenduse liige Moskvas.

Autorile, pakkus suurt huvi albumite sisu ja kunstilised meetodid kuidas olla avatud lapse ja vanema suhetes. Autor tõlkis vene keelest eesti keelde mõlemad albimid, et eesti keelt kõnelevad vanemad, kellel on huvi saaksid kodus koos lapsega materjali kasutada.

Kunstialbum võib olla asendamatu abimees lapse ja vanema suhetes. Rikkalik arsenal kunstiteraapia tehnikatest (temaatiline pilt, kollaaž, töö maskiga, muinasjutu loomine jne.)

Album võimaldab päevakorda tuua erinevaid probleeme lapse – täiskasvanu suhetes: vastastikune suhe vanema ja lapse vahel, usalduse tasand ja avatus suhetes.

Albumit võivad kasutada vanemad iseseisvalt. See pakub huvi neile, kes tahavad harmoniseerida enda suhted lapsega, saavutada enam sügavamaid vastastikust mõistmist ja usaldust.

Joonistustest saab aimata kahe inimese vahelist dialoogi, nende tundeid teineteise vastu. Joonistamine on abivahend täiskasvanule, et panna lapsed väljendama oma tundeid ja läbielamisi, mida nad ei taha või ei julge välja näidata/rääkida.

Töö joonistusega on väga intensiivne ning harjutusi pole mõtet alustada, kui ei jää piisavalt aega nende sõnaliseks läbitöötamiseks, osapoolte ärakuulamiseks.

Lõpetuseks võiks öelda, et on väga tähtis inimeste vaheline soe ja sõbralik suhtlemine, mis on inimesele tihti tähtsam kui kujutav tegevus ise või selle tulemus. Kui imeline kunstikeel annab inimesele võimaluse avada oma hinge inimlikku olemust, siis maailm on saanud rikkamaks: Ja seda iga uue teosega

Võimalus tellida I ja II osa. Hind 8€

Info jelenamadisson@gmail.com

Sissejuhatus Kunstialbumisse

Me pakume sulle mitte ainult albumit, mida käes hoiad, vaid koos
sellega võimalust suhelda ja luua koos oma lapsega, kusjuures see
suhtlus, see on eriline: mitte ainult sõnade vaid ka piltide abil.
Selleks ei ole vaja, et Sinul ja Su tütrel ja pojal oleks kunstniku
oskused: mitte iga inimene ei oma ilukõne oskust, aga see ju ometigi
ei ole takistuseks kahe lähedase inimese suhtlemisel. Nagu ka
tavalises vestluses on vajalik kahe isiku olemasolu, nii ka meie
valmistasime ette kaks albumit – Sulle ja Su lapsele. Peale
loominguliste ülesannete on seal ka küsimused vestluseks lapsega,
mis aitavad teil paremini teineteist tundma õppida. Tõesti, huvitav:
kas laps suudab ära arvata, millises filmirollis sa osaleksid, kui sul
oleks selline võimalus? Või suudad sa ette kujutada, et vahetasite
lapsega kohad: temast sai täiskasvanu, aga sinust laps? Ja nüüd ta
mõtleb ja tunneb seda sama, mis sina?…
Soovime teile huvitavaid loomingulisi leide ja tähtsaid avastusi
üksteise kohta.