Lugemispesa


 

Eesti Lugemisühingu projekt “Lugemispesa” algatati 2004. aastal eesmärgiga  anda õpetajale võimalus saada uusi teadmisi ja oskusi sellest, kuidas kohandada lugemiskeskkonda lasteaias ja algkoolis ja muuta raamatud, lugemistegevused lastele huvitavaks

Projektijuht Maili Liinev

„Lugemispesa“ projekti sihtrühmaks on lasteaia ja algkooli lapsed. Usun, et huvi lugemise vastu saab tekkida just varases lapseeas ja sellepärast on motiveeriv lugemiskeskkond väga oluline.

Enamik lugemisprobleeme (nagu ka harjumus raamatut lugeda) saab alguse lapseeast. Kui lapsel puudub kodune             eeskuju, siis jääb lasteaed ja kool kohaks, kus saadakse esimene positiivne või negatiivne kogemus raamatust. Lisaks huvitavatele, ilusatele ja köitvatele raamatutele peaks olema rühmas või klassis lapse jaoks meeldiv koht, kus raamatuga tegeleda – lugemispesa.

Lugemispesa peaks olema kohaks, kus lapsel on turvaline, hea ja mõnus olla. Lugemispesa võiks olla muust ruumist eraldatud, seal võiks olla diivan, tugitool, padi või vaip.  Lugemispesa olemasolu võimaldab lapsel istuda rahulikult pehmel istmel ja sirvida või lugeda raamatut. Lugemispesa võib olla ka  aktiivne meisterdamise ja mängimise koht, kus lavastatakse näitemänge, tehakse ise raamatuid ja muud haaravat. Lugemispesa universaalsus peitub selles, et kõik on võimalik. Kõige tähtsam, et lapsel on huvitav ja hea. 

 

LISAKS